Aktualności


Szkolne Kolędowanie 2015 "HEJ KOLĘDA"
21.01.2015

21 stycznia 2015 roku był dla naszego Ośrodka dniem szczególnym. Po raz pierwszy odbyło się szkolne kolędowanie. Tradycja wspólnego kolędowania chętnie kultywowana jest do dziś dlatego i my postanowiliśmy zaszczepić ją na nasze szkolne podwórko.

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wyśpiewali licznie zgromadzeni uczestnicy. Kolęda połączyła pokolenia – śpiewali wszyscy - dzieci i dorośli, nauczyciele i uczniowie.

Uczestnicy wykazali się nie lada odwagą i otwartością, bowiem bez skrępowania występowali przed zgromadzoną publicznością. Największymi oklaskami nagrodzono najmłodszych uczestników koncertu, którzy zaprezentowali nie tylko talent wokalny, ale i swój występ wzbogacili o akompaniament na wielu instrumentach oraz prezentowali ciekawe stroje. W repertuarze znalazły się najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz wzruszające piosenki o tematyce świątecznej.

Noworoczne wspólne kolędowanie w SOSW Nr 2 odbyło się po raz pierwszy, ale organizatorzy mają nadzieję, iż stanie się ono coroczną tradycją.

Katarzyna Janota i Aneta Kozak

« powrót