Aktualności


Warsztaty ekologiczne "Cztery pory roku" w Załęczu Wielkim
6.04.2017

W dniach 20-25 marca 2017 r. 11 harcerzy z naszego Ośrodka,

pod opieką pań: T. Pałki i  B. Orzechowskiej,  przebywało na turnusie rehabilitacyjnym w Załęczu Wielkim w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym ZHP ,,Nadwarciański Gród”.

Wyjazd odbył się w ramach Ogólnopolskiego Projektu ,,Cztery pory roku - ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne”, organizowanego przez PFRON i Główną Kwaterę ZHP oraz Chorągiew Dolnośląską.

 

W trakcie pobytu w ,,Nadwarciańskim Grodzie” uczestniczyliśmy w szeregu zajęć o charakterze ekologicznym, wzbogacając swoją wiedzę i umiejętności.

Podczas zajęć ekologicznych, które odbywały się w plenerze nad rzeką Wartą oraz pracowniach przyrodniczych, badaliśmy życie organizmów wodnych i leśnych. Na zajęciach artystycznych, pod kierunkiem  instruktorów i artystów, poznawaliśmy różnorodne techniki plastyczne. Organizowane były również zajęcia ruchowo-sportowe.

Podczas wycieczek wykonaliśmy Marzannę, która popłynęła Wartą z promu, który przeprawiał nas na drugi jej brzeg oraz wieniec wiosenny - symbol nadchodzącej wiosny. Codziennie pisaliśmy kartkę z kalendarza - sprawozdanie z najciekawszych zajęć. Rywalizowaliśmy podczas sportowej olimpiady i bawiliśmy się na wspólnych ,,harcotekach”.

Wyjechaliśmy na całodzienną wycieczkę do Łodzi, gdzie zwiedziliśmy ogród zoologiczny,  uczestniczyliśmy w ciekawych lekcjach, na których mieliśmy możliwość trzymać i dotykać niektóre zwierzęta (m.in. kameleona i pytona). Obejrzeliśmy także palmiarnię podziwiając przepiękną tropikalną roślinność.

« powrót


Warsztaty ekologiczne w Załęczu Wielkim