Aktualności


Warszawa - Zielona szkoła
4.06.2016

Uczniowie z kilku klas: IIIZ, IIAP, IIIAP, VIa z paniami Dorotą Brach, Renatą Sobczyszyn i Elżbietą Kurek w dniach od 30 maja do 3 czerwaca 2016 roku przebywali na zielonej szkole w Wiejcy koło Warszawy.

 

Wiejca to niezapomniane wrażenia, piękna sceneria, pyszne posiłki, luksusowe pokoje w Dworku "Pod kasztanowcami", a to dzięki gościnności pana Adama Klechy, któremu jeszcze raz serdecznie dziękujemy! 

 

Przebywając w Wiejcy spacerowaliśmy po Kempinowskim Parku Narodowym, bawiliśmy się w ogrodzie na placu zabaw, a wieczorem organizowaliśmy dyskoteki. 

 

Program zwiedzania był bardzo ciekawy i ambitny.

 

Wzięliśmy udział w warsztatach w Zamku Królewskim, gdzie została nam przybliżona postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 

Kolejne warsztaty opowiadające o działalności i życiu króla Poniatowskiego odbyły się w Łazienkach w Pałacu na Wyspie.

 

Zwiedziliśmy gmach Sejmu, "podglądając" prace komisji zdrowia, było to  niesamowite przeżycie.

 

Podczas pobytu w Pałacu Prezydenckim zapoznaliśmy się z pracą Głowy Państwa Polskiego. Pani przewodnik wprowadziła nas do części reprezentacyjnej Pałacu, gdzie również widzieliśmy Okrągły Stół.

 

Węrując po Warszawie podążaliśmy śladami Fryderyka Chopina.

 

Panoramę stolicy podziwialiśmy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki.

 

Dużą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik, do którego zamierzamy wrócić jeszcze za rok...

 

Mieliśmy okazję jeździć warszawskim metrem.

 

Wytrwałość, wspaniałe zachowanie zostało nagrodzone pysznymi lodami i goframi.

 

Nadszedł czas powrotu do Krakowa... Podczas oczekiwania na pendolino zostaliśmy zaproszeni przez Wydawnictwo "Mac" do spotkania z autorami serii książek "Podróżownicy". Wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych z animatorami, a na podróż obdarowani książkami i kolorowankami. 

« powrót


Warszawa - Zielona szkoła