Aktualności


XIII Małopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych
17.11.2023

XIII Małopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych już za nami! Na naszej niewielkiej sali spotkali się Wielcy zawodnicy Olimpiad Specjalnych, którzy z dużym zaangażowaniem i wytrwałością prezentowali trenowane aktywności programu. Nic dziwnego, że obserwując ten wysiłek niejednemu widzowi zakręciła się łezka w oku. Nic dziwnego, że obserwując zmagania zawodników wolontariusze – studenci Akademii Wychowania Fizycznego, jeszcze bardziej chcieli im towarzyszyć, dzięki czemu atmosfera na tych niezwykłych zawodach była niezapomniana. Program Treningu Aktywności Motorycznej dla większości z uczestników to jedyna, dostępna im forma udziału w ruchu sportowym Olimpiad Specjalnych, choć nie jest wykluczone, że z czasem będą mogli trenować i startować w innych dyscyplinach, czego każdemu uczestnikowi Dnia Treningowego życzymy!

Nasz Klub reprezentowali: Kinga Sonik, Agnieszka Podgórska, Mikołaj Lenik, Grzegorz Kosmulski i Hania Majewska, którzy zaprezentowali szeroki wachlarz aktywności Dnia Treningowego, m.in. pokonanie ławeczki gimnastycznej, kopanie piłki nad przeszkodą, skok do 3 obręczy, chodzenie po nierównym podłożu czy trafianie do kręgli. Medale, które otrzymali wywołały dużą radość, ale i zmotywowały do ćwiczeń w kolejnym roku!

Dziękujemy za udział klubom Olimpiad Specjalnych: Drużynie S z ZSS14 w Krakowie, klubowi Koliber z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Waganowicach, klubowi Krakus ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 ul. Praska 64, Kraków, Walecznym Sercom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Krakowie, Ułanom z Zespołu Szkół Specjalnych ul. Ułanów 25 w Krakowie, Wesołym Smokom z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 6 oraz naszemu klubowi Zamoyskiego!

Dziękujemy Oddziałowi Regionalnemu Olimpiad Specjalnych Polska Małopolskie za pomoc w organizacji!

Dziękujemy Woj. Małopolskiemu za dofinansowanie przedsięwzięcia, dzięki któremu nasi wyjątkowi zawodnicy mogą uczestniczyć w sporcie!

« powrót


XIII Małopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych