Aktualności


PROJEKT „Dbamy o kondycję fizyczną i psychiczną poprzez zdrowe odżywianie” - „Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku”
17.01.2023

W grudniu i styczniu kontynuowaliśmy spotkania projektowe, poświęcone tematyce Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Robiliśmy ozdoby, lampiony na wigilijny i świąteczny stół. Ubieraliśmy świąteczne drzewko pachnącymi pierniczkami, które samodzielnie upiekliśmy, suszonymi cytrusami, kolorowymi bombkami i łańcuchami. Uczyliśmy się gotować tradycyjne potrawy świąteczne; śledzie, pierogi z kapustą i grzybami, sałatkę jarzynową, barszcz czerwony z uszkami, kompot z suszu oraz sporządziliśmy mięsne pasztety. Piekliśmy pierniki staropolskie i pierniczki różnych kształtów i wielkości. Uczyliśmy się nakrywać stół na różne okoliczności, dobierać odpowiednią bieliznę i zastawę stołową oraz dekorować stół. Przygotowanymi wypiekami podzieliliśmy się z osobami chorymi, biednymi i darczyńcami. Wigilijne, świąteczne i noworoczne spotkania upłynęły w miłej i nastrojowej atmosferze, pięknej świątecznej scenerii, z kolędami w tle, przy spożywaniu tradycyjnych potraw i słodkości. Wspólne spożywanie świątecznych posiłków przyczyniło się do jednoczenia i rozwijania więzi społecznych, rodzinnych i pokoleniowych.

« powrót


PROJEKT „Dbamy o kondycję fizyczną i psychiczną poprzez zdrowe odżywianie” - „Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku”