Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2022

13 października wspólnie z Dyrekcją, zaproszonymi Gośćmi, Nauczycielami, Wychowawcami, Pracownikami i Uczniami, świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Po uroczystym wstępie i oddaniu hołdu symbolom narodowym i szkolnym, odbyło się odczytanie dzieł laureatów konkursu literacko-plastycznego na najpiękniejszy (literacki lub plastyczny ) portret nauczyciela (konkurs zorganizowały panie: Anna Wiśniewska, Marta Synowska Staszczyk i Justyna Nuckowska). Wyróżnieni zostali: Gabriela Ziarkowska z klasy 8a, Yaroslaw Yepik z klasy 8za, a także Kacper Kalinowski  z klasy 7b, którzy odczytali swoje wiersze adresowane do nauczycieli. Dzieła plastyczne zostały częścią dekoracji przedstawienia, którą można było podziwiać z widowni.
Podczas przygotowanego z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawienia uczniowie przenieśli nas na moment na korytarz szkolny i do klasy, gdzie dyskutowali w jaki sposób umilić nauczycielom ich święto. Wspólnie przygotowali piosenki i życzenia dla swoich nauczycieli.
Rolę Konferansjera objęła Pani Monika Porębska.
Poczet Sztandarowy: Pani Grażyna Ciosek – Niemczewska, Karolina Bogacz, Wiktoria Chudaszek, Dawid Świętek.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Kluba, Marta Synowska – Staszczyk, Dorota Gądek, Martyna Piotrowicz.
Scenografia: Anna Duda – Kras i Małgorzata Babik.
Aktorzy: uczniowie klas 5a, 5b, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 8a, 8b, 1AP i 2 AP.
Po przedstawieniu głos zabrała Dyrekcja, która złożyła wszystkim Nauczycielom i Pracownikom życzenia i gratulacje z okazji ich święta. Odbył się również poczęstunek przygotowany przez Dyrekcję, podczas którego Nauczyciele wraz z uczniami świętowali tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.
Wszystkim Artystom gratulujemy występu, zaangażowania i dziękujemy za wspaniałą zabawę, a Społeczności Szkolnej dziękujemy za udział w uroczystości i życzymy kolejnych wspaniałych okazji do świętowania!

« powrót