Aktualności

Zajęcia z wioślarstwa
29.10.2015

29 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z wioślarstwa. Zajęcia poprowadziła trenerka, laureatka Mistrzostw Polski i Europy, pani Elżbieta Wojciechowicz. Trzynastu uczniów, pod opieką nauczycielek WF; pań: Izabeli Włodarz i Moniki Kołodziej, wyruszyło wczesnym rankiem w kierunku przystani klubu AZS AWF Kraków. Na miejscu na uczniów czekały ćwiczenia na ergometrach wioślarskich. Pani Trener zaprezentowała, jak prawidłowo wykonuje się ruchy wioślarskie. Uczniowie w pocie czoła pokonywali na maszynach kolejne kilometry. Gdy już wszyscy byli rozgrzani, rozpoczęli zawody – celem ich było pokonanie w jak najszybszym czasie dystansu 200 metrów. Walka była zacięta, o czym świadczyły czasy uzyskane przez naszych uczniów, o kolejności miejsc zadecydowały setne sekundy.

Wśród chłopców najszybszym wioślarzem był Sebsatian Wil, który 200-metrowy dystans pokonał w czasie 47 sekund. Drugi do mety dotarł Mateusz Dądzik (56,7s.), a trzeci Bartłomiej Grzesik (57,3s.). Na pozostałych miejscach uplasowali się kolejno: Mateusz Czaplak, Paweł Kania, Patryk Tomczyk, Łukasz Czernecki, Darek Fudalej i Tomasz Jaromin.

Dziewczęta stoczyły równie zaciętą walkę. Najszybszą była Aneta Dąbrowa (1,06). Drugie miejsce, z tym samym czasem, zajęły Agata Sajka oraz Monika Grudzień. Trzecie miejsce zdobyła Marysia Kret.

Po skończonych zajęciach każdy z uczniów otrzymał od Pani Trener, Elżbiety Wojciechowicz, pamiątkowy dyplom, po czym zmęczeni, ale zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy do szkoły.