Aktualności


Gwiazdka dla zwierzaka
1.12.2021

 

Jak co roku, także i w tym, nasza Szkoła organizuje akcję „Gwiazdka dla Zwierzaka”. Jej celem jest zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt przebywających w Krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami. Można także pomóc Zwierzętom przynosząc rzeczy, które nie są już potrzebne i można je oddać:

- koce, kołdry (z wyłączeniem puchowych)

- ręczniki, prześcieradła, podkłady (z wyłączeniem ubrań i materacy)

- smycze, obroże, kagańce, haltery 

- pojemniki do jedzenia i picia

- akcesoria do zabawy dla psów i kotów

 Zbiórka darów potrwa do 20.12.2021 r. Dary zbierają nauczyciele WF.

 

W tym pięknym, przedświątecznym okresie pamiętajmy przede wszystkim o tych, którzy z różnych powodów są w trudnej sytuacji życiowej. Są wśród nas zarówno ludzie, jak i zwierzęta dla których Święta, a często cały rok, to walka o przetrwanie. Możemy IM pomóc.

Pamiętajmy, że są wśród nas istoty, które żyją, myślą i czują,  ale nigdy do nas nie przemówią, nie zwrócą się bezpośrednio o pomoc – to ZWIERZĘTA. W najtrudniejszej sytuacji są bezdomne zwierzaki, których jest niestety coraz więcej. Setki, tysiące psów i kotów pozbawionych domu, opieki, często chorych, cierpiących w samotności… Pomyślmy o nich i starajmy się  pomóc w miarę posiadanych możliwości. Często nawet drobny gest, odruch serca może nieść pomoc i ratunek potrzebującym.

Z góry dziękujemy.

« powrót