Aktualności


Koleżanko, kolego bądź życzliwy dla każdego
23.11.2021

Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie.

21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. Ponieważ święto wypada w tym roku w niedzielę, dlatego też w czwartek 18 listopada wychowanki z grupy 6 uroczyście obchodziły Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Celem przeprowadzonych tego dnia zajęć i zabaw było zachęcanie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. W naszej świetlicy dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Świetlica została udekorowana „Wróżkami życzliwości” – informacjami na temat życzliwości. Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Wychowanki zastanawiały się nad tym: Co to jest życzliwość? Dlaczego warto być życzliwym? Jak okazywać ją bliskim, kolegom i dorosłym na co dzień? Odpowiedzi dzieci były jasne i proste: „pomagać sobie, nie bić się, być dla siebie miłym i dobrym, dużo się uśmiechać do wszystkich”. Zwracano szczególną uwagę na stosowanie każdego dnia „magicznych słów” tj.: dzień dobry, do widzenia, przepraszam, proszę, dziękuję.
Wychowanki w zamian za zaangażowanie oraz okazywanie sobie życzliwości zostały nagrodzone słodkościami. Taka zachęta do uśmiechu nie mogła spotkać się z odmową: uśmiechali się wszyscy!
 

« powrót


Dzień Życzliwości