Aktualności


II OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE
28.09.2021

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się ją dzieli ….”.

W dniach 20-26 września 2021r. w Internacie trwał TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA. Realizacja zadań odbywała się pod hasłem: „Nasze szczęście zależy tylko od nas. Szczęśliwy jest ten, kto potrafi cieszyć się z wszystkiego, co ma”.

 

Chcąc udowodnić, że dwa słowa – radość i szkoła – nie muszą się wykluczać, a nawet – że mogą być synonimami, nasi wychowankowie podejmowali nowe wyzwania. W całym tygodniu szczególną uwagę zwracaliśmy na to, jak ważne jest przeżywanie szczęścia we wszystkich jego wymiarach i w każdym wieku. Na początku każdy uczeń musiał zdefiniować Czym dla niego jest szczęście? I odpowiedzieć na proste pytanie: Czy jest szczęśliwy? Z impetem i dużą dawką dobrej energii w całym tygodniu wychowankowie stworzyli piękne prace, obejrzeli „Drogę do szczęścia”, rozwiesili sentencje, które budują i wzmacniają, korzystali ze słoika wdzięczności, który wywołał uśmiech na wielu twarzach. Na koniec każdy otrzymał bon na szczęście - ważny bezterminowo.


Był to tydzień celebrowania, delektowania się szczęściem, okazywania sobie szczęścia i samych dobrych wiadomości. Realizacja projektu przyniosła nam nie tylko dużo dobrej zabawy, ale przede wszystkim zwróciła naszą uwagę na to, że szkoła nie musi być nudna i stresująca, a może być miejscem pełnym śmiechu i pozytywnych odczuć.

  

« powrót


Tydzień szczęścia