Aktualności


Konkurs "Pięknego czytania"
22.03.2018

 

22 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania.

 

Nasi wspaniali uczniowie wiedzą, że… …czytanie poszerza horyzonty i pomaga spojrzeć na świat nie tylko z własnej perspektywy. Dzięki niemu zdobywamy i uzupełniamy wiadomości, a istotną umiejętnością współczesnego człowieka jest umiejętność uczenia się, bo przecież rozwijamy się przez całe życie.

 

Czytanie absorbuje w tym samym czasie wiele obszarów mózgu – te, które odpowiadają są za widzenie, za język i za przyswajanie pojęć.

 

Czytanie usprawnia zapamiętywanie i wspomaga koncentrację, tworząc w mózgu nowe połączenia nerwowe – synapsy. Czytanie sprzyja rozwojowi inteligencji emocjonalnej i postaw prospołecznych.

 

Czytanie staje się czynnością niemal magiczną. Jego wpływ na rozwój psychiczny, emocjonalny, intelektualny i społeczny człowieka jest niezastąpiony… …dlatego właśnie każdy z nich każdego dnia poświęca choćby chwilę na lekturę ulubionej książki.

 

Postanowiliśmy to docenić i dać im okazję do prezentacji własnych umiejętności i preferencji czytelniczych oraz nagrodzić najlepszych z najlepszych.

 

A oto oni: Oliwia Korta, Daria Siatka oraz Natalia Opoka.

Ponadto: Krzysztof Miśkiewicz, Maria Bażela, Julia Szumowska, Tomasz Jaromin, Mateusz Piotrowicz, Maria Juruś, Aleksandra Gałaś, Wiktoria Kotarba, Justyna Woszczyna Andżelika Mrozowska, Edyta Dymurska, Kinga Poślińska, Michał Kawaler, Jakub Fądziel, Samuel Żuchowski.

Gratulujemy!!!

 

Konkurs zorganizowały panie: Marta Synowska – Staszczyk, Anna Koper i Anna Wiśniewska.

« powrót


Konkurs "Pięknego czytania"