Aktualności


„Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze "Groteska"
20.03.2018

20 marca w Wigilię Wiosny udaliśmy się do Teatru Groteska na wzruszający spektakl zatytułowany „Ania z Zielonego Wzgórza”.

 

Na deskach teatru mogliśmy obejrzeć opowieść o potrzebie przyjaźni, ciepła i akceptacji w reżyserii pani Małgorzaty Zwolińskiej, na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery. Na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert przybyła jedenastoletnia Ania Shirley. Ania była sierotą, wcześnie straciła rodziców, ale swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbiła serca wszystkich wokół. Szalone przygody rudowłosej Ani i jej przyjaciół odegrali aktorzy w żywym planie. Rolę Ani zagrała pani Agnieszka Kiełbowicz, rolę Mateusza pan Włodzimierz Jasiński, a Marylę pani Anna Sokołowska.

 

Najbardziej znane epizody powieści to m.in. farbowanie włosów, poczęstunek „sokiem malinowym”, utarczki słowne Ani z Małgorzatą. Spektakl był i zabawny i liryczny – dlatego jednocześnie zachwycił i rozbawił widzów oraz skłonił do wielu refleksji. Dowcipnym dialogom towarzyszyły liczne piosenki, wykonane w niezwykle atrakcyjnej konwencji musicalu. W nastrój opowieści wprowadziła symboliczna, dynamicznie zmieniająca się scenografia oraz stylowe kostiumy.

 

Pełne uroku przedstawienie dostarczyło nam niezapomnianych emocji, a dorosłym przypomniało „smaki” dzieciństwa.

 

Kultury na najwyższym poziomie zażyli uczniowie klasy 5/6a pani Sylwii Kosałki o raz uczniowie klasy 7a pani Anny Wiśniewskiej.

« powrót


„Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze "Groteska"