Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2021

Po wielu miesiącach izolacji, bez naszych szkolnych imprez, apeli i wycieczek, nastał wreszcie czas powrotu do szkolnej normalności. Jego przykładem była nasza Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, ich Nauczyciele i Wychowawcy mogli nareszcie uwolnić drzemiące w sobie pasje i rozwinąć skrzydła w czasie wielkiej szkolnej uroczystości. Dlatego było nas tak dużo i dlatego nasz spektakl był tak różnorodny. A w Akademii udział wzięli: Pan Dyrektor Józef Pacuła, Panie Wice Dyrektor: Aneta Halabowska i Renata Sobczyszyn, Pani Kierownik Internatu Mariola Kuszyńska, Nauczyciele i Wychowawcy Ośrodka, jego Pracownicy, zaproszeni Goście, w tym Przedstawicielka Rady Rodziców: Pani Urszula Hanc – i oczywiście – serce naszej szkoły – Uczniowie!!!
Po uroczystym wstępie i oddaniu hołdu symbolom narodowym i szkolnym, akademia rozpoczęła się.
Rolę Konferansjera objęła pani Monika Porębska.
Poczet Sztandarowy: Pani Grażyna Ciosek – Niemczewska, Aleksandra Gałaś, Karolina Bogacz i Kamil Kucharski.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Kluba, Marta Synowska – Staszczyk, Marta Kawka, Grażyna Saletnik, Adam Jaszczyński i Anna Wiśniewska.
Scenografia: Anna Duda – Kras i Małgorzata Babik.
Aktorzy: klasa 4a, klasa 5a, klasa 5b, klasa 6a i klasa 7b.
   Były wiersze, piosenki i niezwykły taniec naszych Małych Artystów (którego filarami były Panie muzyczne: Agnieszka Kluba i Marta Kawka), były teksty i wiersze laureatów konkursu polonistycznego oraz życzenia Rady Rodziców i Szanownej Dyrekcji!
Wszystkim Artystom gratulujemy kunsztu i zaangażowania, a Wspaniałej Społeczności Szkolnej dziękujemy za udział w uroczystości i życzymy spokojnych miesięcy pracy w zdrowiu i bez lockdownów!

« powrót


Dzień Edukacji Narodowej