Aktualności


14 października – Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2020

Kochani Uczniowie!

 

Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej – nasze szkolne wielkie święto! I w tym roku inne niż wszystkie.

Nie możemy świętować jak zawsze – wspólnie! Apelu na sali gimnastycznej nie będzie – powód – od wielu miesięcy ten sam – wirus…

 

Całe szczęście od ponad miesiąca cieszymy się swoją obecnością! Przez ostatnią rozłąkę mieliśmy czas zastanowić się, co w tej naszej szkolnej społeczności jest najważniejsze?

 

Szkoła to nie tylko nauka. Szkoła to przede wszystkim spotkania: z kolegami z klasy, przyjaciółmi, z ulubionymi nauczycielami, z wychowawcami, z kochanymi paniami pomocami, które często zastępują mamy…, paniami woźnymi, które zawsze wszystko wiedzą i pomagają każdemu.

 

Szkoła to wspólne projekty i przedsięwzięcia, zielone szkoły i wycieczki, konkursy i zabawy, nasz coroczny Kolorowy piknik i Szkolna Wigilia, Przeglądy Artystyczne, Zawody i Szkolne Kolędowanie.

 

Trudna sytuacja, jaką jest pandemia, stawia przed nami zadania, które wcale nie wydają się nowe. Skoro podstawą naszej społeczności szkolnej są relacje z drugim człowiekiem – oczywistym jest, że zadaniem każdego z nas jest TROSKA O TEGO DRUGIEGO CZŁOWIEKA!

 

Dzisiaj być dobrym przyjacielem i dobrym uczniem – to nosić maseczkę i często myć ręce, dbać, by wszyscy nasi bliscy byli bezpieczni! Kochani Uczniowie! Nieważne, że nie spotkamy się na apelu! Ważne, że możemy spotykać się w szkole!

 

Ważne, że spotykamy się codziennie w przestrzeni naszych serc… że możemy na siebie liczyć… że jesteśmy obecni!

 

Życzymy Wam w Dniu Edukacji Narodowej, by nasze codzienne spotkania trwały jak najdłużej! Życzymy Wam zdrowia i poczucia bezpieczeństwa! Gdy tak będzie, bez problemu pójdzie Wam nauka, a my będziemy mogli stawiać Wam same piątki, a tylko o tym marzymy!

 

Wasi Nauczyciele i Wychowawcy!

« powrót


14 października – Dzień Edukacji Narodowej