Aktualności


Turnus Terapeutyczny w Wiśle
16.09.2020

 

Uczniowie z kilku klas naszego Ośrodka z nauczycielami: Adrych Danutą, Babik Małgorzatą, Pałką Teresą, Porębską Moniką, Ruchałą Dorotą, Rysiewicz Zofią, Sobczyszyn Renatą, Włodarz Izabelą, Żychowicz Agnieszką w dniach 7-18 września 2020 roku wzięli udział w bezpłatnym Turnusie Terapeutycznym zorganizowanym przez ING Dzieciom.

 

Program pobytu był bardzo bogaty, różnorodny i ciekawy.

 

Podczas Turnusu odbyło się zwiedzanie Galerii Adama Małysza, podziwianie atrakcji Wisły, spacery wzdłuż rzeki Wisła, wyjazd kolejką na szczyt Szyndzielni i wycieczka górska na Klimczok.

 

Uczniowie wzięli udział w warsztatach w Chlebowej Chacie, robiąc samodzielnie podpłomyki.

Odbyła się wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek, gdzie uczniowie karmili zwierzęta, podziwiali pokazy ptaków drapieżnych oraz sów.

 

Uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Beskidzkim, poznajac zwyczaje wsi beskidzkiej, funkcjonowanie szkoły, ucząc się pisania gęsim piórem, czy robiąc kwiaty z bibuły. Ponadto zapoznali się z pracą kowala.

 

W teatrze „Banialuka” w Bielsku Białej obejrzeli spektakl pt. „Jestem Aki”.

 

Jechali ciuchcią „Martusia”: przejazd pod zamek prezydencki, zaporę na Wiśle, skocznię im. Adama Małysza „Malinka.”

 

Odbyła się gra terenowa oraz gra międzydrużynowa w budynku, ognisko, zawody sportowe, dyskoteki.

 

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kinematograficznych, tworząc nagrania spektaklu pt. „Legenda o Wiśle”.

 

W ramach warsztatów przeprowadzili i nagrali wywiad z pracownikami Fundacji, przygotowali i nagrali film instruktażowy „Jak prać skarpetki”; dzięki czemu zainspirowani uczniowie uczyli się robić pranie ręczne.

 

Drużyny malowały na płótnie przepiekne obrazy. Odbyły się także warsztaty plastyczne.

 

Otwarliśmy również SPA, gdzie tworzyliśmy fryzury, malowaliśmy paznokcie, robiliśmy tatuaże, dbaliśmy o cerę.

 

Ponadto każda grupa realizowała zajęcia własne, dostosowane do zainteresowań uczniów (m.in. oglądanie meczu piłki nożnej na żywo, zajęcia Nordic Walking, siatkówka plażowa, gra w piłkę nożną, bocce, spacery, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, zajęcia plastyczne i wiele innych).

 

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Fundacji ING Dzieciom za serdeczne przyjęcie, wspaniałą atmosferę, ciekawe wycieczki i przepyszne jedzenie.

Pani Joli dziękujemy za wszystkie wycieczki, atrakcje, opiekę podczas wycieczek, serdeczność i otwartość na potrzeby naszych uczniów.

 

 

FILMY - OBEJRZYJ:

 

LEGENDA O POWSTANIU WISŁY

 

INSTRUKCJA PRANIA SKARPET

« powrót