Aktualności


Spotkanie Integracyjne w SOSW nr 2
28.02.2019

28 lutego 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Krakowie miało miejsce niezwykłe spotkanie.

 

Odwiedzili nas wychowankowie zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Teraz my” z ul. Płaszowskiej.

 

Na spotkanie tak wyjątkowych gości przygotowywaliśmy się kilka dni. Wybraliśmy najkulturalniejszych uczniów, którzy swoją postawą będą godnie reprezentować naszą szkołę. Wybór padł na wspaniałych uczniów klasy IIIA gimnazjum: Natalię Toporowską, Dagmarę Dziubkowską, Zuzannę Węgrzyn, Agnieszkę Wojtaszek i Jacka Andruszko.

 

Około godziny 10:00 pojawili się nasi Goście. Dziewięcioro roześmianych Maluchów przyszło sprawdzić, czy przypadkiem nie wziąć naszej szkoły pod uwagę w dalszych życiowych planach. Wzięli ze sobą wyjątkowo grzeczne Panie. Po przywitaniu, wspólnych zabawach i słodkim poczęstunku, zwiedziliśmy szkołę i poznaliśmy jej pracowników.

 

Przemierzając szkolne korytarze w czasie lekcji mogliśmy spokojnie przyglądnąć się najfajniejszym momentom pracy uczniów i nauczycieli: spotkaliśmy naszą panią dyrektor Annę Dudę – Kras, zwiedziliśmy salę zabaw i doświadczania świata, wielki dmuchany zamek z kulkami, pracownię ceramiczną, pracownię muzyczną, salę gimnastyczną i bibliotekę.

 

Zaśpiewaliśmy „sto lat” Pawłowi Pliszce, który właśnie obchodził swoje urodziny. Po obiedzie udaliśmy się na prawdziwą lekcję języka polskiego, którą poprowadziła pani Anna Wiśniewska i okazało się, że Przedszkolaki świetnie sobie poradzili i są gotowi do rozpoczęcia nauki w szkole. Na zakończenie spotkania czułościom nie było końca, bo uczniowie i przedszkolaki bardzo się polubili.

 

Nasi gimnazjaliści pokazali, że jak zawsze można na nich liczyć. Naszych Gości i ich Panie zapraszamy na Piknik Integracyjny „Nasz Kolorowy Świat”, który odbędzie się w czerwcu.

 

Dziękujemy paniom: Ani, drugiej Ani, Asi, Marzence, Jagodzie oraz paniom: Grażynie i Wiktorii za przyjęcie zaproszenia i pomoc w jego realizacji oraz za wzięcie nas pod uwagę w planach rekreacyjno – edukacyjnych, Panu Dyrektorowi Józefowi Pacule dziękujemy za zorganizowanie zaplecza gastronomicznego i objęcie naszych Gości „szeroko rozumianym poczęstunkiem”.

 

I na koniec dziękujemy paniom, które zechciały wpuścić nas do swoich sal i pokazać nam swoje zajęcia: pani Agnieszce Klubie, pani Małgorzacie Babik, pani Dorocie Brach i Renacie Sobczyszyn, pani Izabeli Włodarz, panu Maciejowi Zającowi oraz pani Marii Matyszkiewicz za towarzyszenie nam w poznawaniu tajników szkoły.

 

Spotkanie zorganizowała pani Anna Wiśniewska.

« powrót