Aktualności


Mikołaj w Straży Pożarnej w Krakowie
5.12.2017

5 grudnia 2017 roku w Wigilię Świętego Mikołaja, udaliśmy się na wspaniałą wycieczkę autokarową do Straży Pożarnej.

 

Tajemnica mówiła, że podobno przybędzie tam Święty Mikołaj.

 

Na miejscu zastaliśmy cały hangar wspaniałych atrakcji – wozy strażackie, do których mogliśmy wsiąść i poczuć się jak prawdziwi strażacy, elfy, które cały czas karmiły nas słodkościami, antyterrorystów, którzy zaprezentowali nam swoją broń oraz drużynę ratunkową karetki pogotowia. Mogliśmy udzielić pierwszej pomocy misiom. Oraz ugasić pożar za pomocą prawdziwego węża pożarniczego.

 

Pan Strażak Darek zapoznał nas dokładnie z zawartością wozu strażackiego i strażackim umundurowaniem (dziękujemy Panie Darku!).

 

W międzyczasie pewien czarodziej zapoznawał nas z różnymi sztuczkami magicznymi i żonglerką.

 

Na koniec, gdy już zmęczeni posilaliśmy się – najpierw w hangarze otoczyły nas prawdziwe chmury i gdy otoczyły nas tak bardzo, że już nic nie był widać – wspaniałą Toyotą Tundrą wjechał On – Święty Mikołaj! Miał całą pakę prezentów! A za nim jego wspaniałe renifery – największe, jakie kiedykolwiek widzieliśmy! Mikołaj każdemu z nas rozdał prezenty! Dziękujemy Kochany Święty Mikołaju!

 

Dziękujemy Wszystkim Pomocnikom Świętego Mikołaja z Państwowej Straży Pożarnej! Oraz Jego Przedstawicielowi w naszej szkole – Panu Adamowi Rekuciowi.

 

W spotkaniu ze Święty Mikołajem uczestniczyli uczniowie klas: pań: Sylwii Mrzygłód, Marty Majki, Katarzyny Janoty, Agaty Adamek, Sylwii Kosałki i Anny Wiśniewskiej.

« powrót


Mikołaj w Straży Pożarnej w Krakowie2
Mikołaj w Straży Pożarnej w Krakowie1