Aktualności


W Szkole Aspirantów PSP
26.10.2017

By dowiedzieć się kto i w jaki sposób dba o nasze bezpieczeństwo, 26 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

 

Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do środka którego uczniowie mogli wejść i poczuć się jak prawdziwi strażacy.

 

Zobaczyliśmy wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, butle z tlenem, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Dowiedzieliśmy się co to jest „ześlizg”, „krótkofalówka”, jak długi jest wąż gaśniczy oraz drabina.

 

Zostaliśmy poinformowani o tym jakie inne, oprócz gaszenia ognia, zadania ma Straż Pożarna.

 

Mogliśmy podpatrzeć w jaki sposób strażacy przygotowują się do akcji gdy spieszą z pomocą.

 

Wyjście do siedziby Straży Pożarnej było dla naszych uczniów niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją dotyczącą zagrożeń i zachowania bezpieczeństwa.

 

Wszyscy przypomnieli sobie, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc, kogo zawiadomić i w jaki sposób udzielić informacji na temat zdarzenia. Przypomniane zostały także numery telefonu 998 i 112. Po wycieczce prawie każdy Podróżnik chciał zostać strażakiem…

 

Dziękujemy Panu Adamowi Rekuć za pomoc w organizacji wycieczki.

« powrót


W Szkole Aspirantów PSP